Az Eigenfactor a folyóiratokat befolyásuk alapján rangsorolja. Adott folyóirat cikkeinek idézettségét méri, de különbséget tesz magas és alacsony presztízsű folyóiratokból származó idézeket között. A presztízs mértékét a JCR adatai alapján határozza meg.
A számításból kimaradnak
Önidézetek
Csak önidézeteket tartalmazó folyóiratok
Évente 12 cikknél kevesebbet megjelentető folyóiratok
Article Influence: egy folyóirat cikkeinek átlagos hatrását méri az Impaktfaktorhoz hasonló módon.
A tudományos folyóiratokat az érkezett hivatkozások száma, valamit azok minősége alapján határozza meg. Ez utóbbihoz figyelembe veszi az idéző folyóirat presztízsét is.
Számítás: alapját a Scopus adatbázis adja, az idézettséget a megelőző 3 évre visszamenőleg számítja. Az önidézés kimarad a számításból.
A Scopusban található kiadványok aktuális évi idézettségének adatait mutató mérőszám. A CiteScore-t nem csak folyóiratokra, de bármilyen más sorozati kiadványra is vonatkoztatják.
Adott kutató teljesítményén alapuló mérőszám, ami a szerző cikkeire érkező hivatkozások számának és a hivatkozó folyóirat minőségének függvényeként alakul.
Elérés: Google Sholar, Web of Science, Scopus és MTMT kutatói profiljaiban.
Idén a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szervezi április 12 és 15 között online formában a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Állam- és Jogtudományi Szekcióját. A résztvevők száma a zsűritagokkal, az opponensekkel, érdeklődőkkel együtt meghaladja az ezer főt.
A modellváltás kapcsán az M5 csatorna vendége volt Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja. Az egyetemi vezető szerint a változásból csak profitálhat az intézmény, hiszen olyan piaci szerepvállalás és innovációs fejlődés előtt áll az egyetem, amelyre eddig kevésbé volt lehetőség.
A párosujjú patások szociális szerveződésének alakulását, a befolyásoló tényezőket vizsgálták a Debreceni Egyetem Evolúciós Állattani és Humánbiológiai Tanszék kutatói. Az eredményeket a neves evolúcióbiológiai lapban, a Journal of Evolutionary Biology-ben publikálták.