A weboldal Drupal Open Source portálrendszer alkalmazásával készült.
Böngészőprogramok
A W3C XHTML és CSS 2.0-ás szabványokon alapul, a leggyakrabban használt böngészőprogramokra lett optimalizálva, így javasolt Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Google Chrome 3.x (vagy frissebb) használata.
A fent említett programok legfrissebb verziói letölthetőek az alábbi címekről:
Az oldal legtöbb eleme támogatja a reszponzív megjelenítést, így alkalmas mobil készülékeken történő megjelenítésre is. Az oldal akadálymentes változata támogatja a vakok és gyengénlátók eligazodását a tartalmak között.
Bejelentkezés
A portálra történő bejelentkezés a Debreceni Egyetem központi hálózati azonosítóval történik. Hálózati azonosítót minden egyetemi polgár regisztrálhat a Neptun-kódja segítségével a portal.unideb.hu címen. Ezen a weboldalon további információkat is talál a hálózati azonosító használatával kapcsolatban. (Ugyanez a hálózati azonosító szükséges a Neptun tanulmányi rendszer használatához is.)
A portál egyes oldalai csak egyetemi polgárok számára érhetők el, így amennyiben ezeket a tartalmakat is szeretné megtekinteni, kérjük jelentkezzen be hálózati azonosítója segítségével. A hitelesítési folyamat SSL titkosított csatornán keresztül történik, így felhasználóneve és jelszava nem kerülhet illetéktelen kezekbe.
Letölthető állományok olvasásához szükséges program
Az Acrobat típusú fájlok megnyitásához és megjelenítéséhez szükséges ingyenes programot - ha nem rendelkezik azzal - ide kattintva töltheti le. Amennyiben további kérdése merül fel, kérjük, azt
eljuttatott levélben jelezze.
Öt szekcióban összesen harminc előadó mutatta be tudományos munkájának eredményeit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának TDK Konferenciáján. A kutatási tevékenységek a társadalom- és egészségtudományt, valamint ezek határterületeit érintették.
Az autonóm járművek biztonságosabb használatát segítő, matematikai alapokon nyugvó forgalom-szimulációs modellt fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának szakemberei. A különleges statisztikai módszerről szóló publikáció a nemzetközi PLos One folyóiratban jelent meg.
Antivirális hatású vegyületek létrehozásán dolgoznak a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának kutatói. A Gyógyszerészi Kémia Tanszék a Virológiai Nemzeti Laboratórium égisze alatt vesz részt a koronavírus ellen bevethető gyógyszerek kifejlesztésében.