FIGYELEM! A jelenlegi járványügyi helyzetre való tekintettel csak max. 5 ember tartózkodhat a tanulószobákban.
Az Élettudományi Könyvtár második emeletén öt tanulószobát alakítottunk ki, melyeket bárki ingyenesen használhat. A tanulószobákat egyetemi hallgatókból álló tanulócsoportok akár előre le is foglalhatják.
Válasszon szobát és ellenőrizze, hogy az önnek megfelelő időpont elérhető-e (zöld jelzés).
Kattintással válassza ki az időtartamot (min. 30 perc). A megjelenő listában módosíthatja vagy törölheti a kijelölést.
Foglalását a "Submit" gomb megnyomásával rögzítheti.
E-mailben kap visszaigazolást a foglalásról.
A szoba elfoglalásakor nyissa meg a visszaigazoló emailben kapott linket vagy szkennelje be az ajtóra helyezett QR-kódot. A megnyíló oldalon írja be a visszaigazoló emailben kapott háromjegyű bejelentkező kódot.
A szobába leghamarabb 5 perccel a választott időpont kezdete előtt tud bejelentkezni. Amennyiben a foglalás kezdetétől számított 15 percen belül nem jelentkezik be, foglalása automatikusan törlődik.
A bejelentkezést saját eszközén vagy a szobák előtt található számítógép segítségével teheti meg.
A szobák és a benne található ülőhelyek előzetes foglalás nélkül is bárki számára igénybe vehetőek, a következő foglalt időpontig. A foglalásokról a tanulószobák előtt található számítógépen vagy ezen a felületen tájékozódhat. Kérjük, vegye figyelembe, hogy előzetes foglalóink elsőbbséget élveznek! Azonban, ha a foglaló 15 percnél többet késik, úgy a szoba továbbra is szabadon használható.
A tanulószobákban kérjük:
ügyeljenek a tisztaságra és a szobák felszerelésére,
ne vigyenek ki, illetve ne hozzanak be bútorokat,
ne tartózkodjanak többen, mint a a szoba teljes kapacitása,
legyenek tekintettel másokra, és hagyjanak 5 perc türelmi időt a ki-és bepakolásra,
ételt és italt a DEENK Könyvtárhasználati Szabályzatának megfelelően fogyasszanak.
Öt szekcióban összesen harminc előadó mutatta be tudományos munkájának eredményeit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának TDK Konferenciáján. A kutatási tevékenységek a társadalom- és egészségtudományt, valamint ezek határterületeit érintették.
Az autonóm járművek biztonságosabb használatát segítő, matematikai alapokon nyugvó forgalom-szimulációs modellt fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának szakemberei. A különleges statisztikai módszerről szóló publikáció a nemzetközi PLos One folyóiratban jelent meg.
Antivirális hatású vegyületek létrehozásán dolgoznak a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának kutatói. A Gyógyszerészi Kémia Tanszék a Virológiai Nemzeti Laboratórium égisze alatt vesz részt a koronavírus ellen bevethető gyógyszerek kifejlesztésében.