A könyvtár törzsgyűjteményét különleges, kultúrtörténeti jelentőséggel bíró értékeinket őrző különgyűjtemények díszítik, melyek védelmét a DEENK legbecsesebb kötelességei között tartjuk számon.
Állományunk legrégebbi, könyvművészeti szempontból legértékesebb részét a Ritka és régi könyvek tára, vagy más néven Díszműtár őrzi. E gyűjteményrész 1976-ban alakult, amikor külön kezdték kezelni a korábban törzsállományba osztott, 1850 előtti muzeális kiadványokat. Mára a Díszműtár mintegy 30 000 kötettel rendelkezik, melyek az ősnyomtatványok korától (1450-1500) egészen a kiegyezésig (1867) reprezentálják a debreceni, a magyar és az európai kulturális értékeket.
A könyvritkaságokat és fontos kultúrtörténeti vonatkozásokat rejtő, védett raktárban őrzött állományt kiállítások és szervezett látogatások révén ismerhetik meg az érdeklődők.
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről ad számot január 25-én 49 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának online konferenciáján.
A Debreceni Egyetem mikrobiológus professzorának szerkesztésében jelent meg a Frontiers in Microbiology nemzetközi folyóirat különszáma „Aspergillus-eredetű mikotoxinok a takarmány- és élelmiszerláncban” címmel.
Az ECMWF nemzetközi meteorológiai központnál nyert ösztöndíjat Baran Sándor egyetemi docens, míg az OCRE felhőtechnológiával foglalkozó konzorcium pályázatán Hajdu András professzor és kutatócsoportja szerepelt eredményesen.