A COAR (Confederation of Open Access Repositories) egy non-profit repozitóriumi kezdeményezések szövetsége, ami 2009 októberében szerveződött. Fő célja a kutatási eredmények hozzáférhetőségének növelése nyílt hozzáférésű digitális repozitóriumok nemzetközi hálózatán keresztül. Éppen ezért, az átjárhatósági szabályok kialakítása és bevezetése jelentős szerepet játszik a nemzetközi repozitóriumi kezdeményezések munkájában.
A HUNOR (HUNgarian Open Repositories) konzorciumot a magyar felsőoktatási intézmények és az MTA Könyvtára hozta létre a nyílt hozzáférés (open access) hazai gyakorlatának kialakítása céljából.
A HUNOR tagjai a magyar tudomány hazai és nemzetközi elismerésének javítását a tudományos eredmények hatékony disszeminációjával kívánják elérni, nevezetesen nyílt elérésű repozitóriumok országos infrastrukturális hálózatának kialakításával, módszertani központ létrehozásával, a külföldi know-how és nemzetközi szabványok hazai alkalmazásával, a tudományos kommunikáció komplementer csatornáinak meghonosításával, nemzetközi kapcsolatrendszer kiépítésével.
Az EuropeanaTravel egyike azoknak az Európai Unió által finanszírozott projekteknek, amelyek európai egyetemi és nemzeti könyvtárak digitális tartalmait teszik elérhetővé az Europeana.eu portálon keresztül. A 2009. május 1-jén indult, kétéves futamidejű EuropeanaTravel több mint egymillió forrás digitalizálását tűzte ki célul az utazás és turizmus témakörében: térképek, kéziratok, fényképek, filmek, könyvek válnak széles körben elérhetővé.
A PEER (Publishing and the Ecology of European Research) egy úttörő jellegű együttműködés kiadók, repozitóriumok és kutatók között. PEER az EC eContentplus program támogatásával azt vizsgálja, hogy a szerzői, lektorált végleges kézirat rendszeres feltöltéseinek (zöld utas nyílt hozzáférés) milyen hatása van az olvasói hozzáférésre, a szerzői láthatóságra, a folyóiratok fenntarthatóságára, és az európai kutatás szélesebb értelembe vett ökológiájára. A projekt alapja a kiadók, repozitóriumok és kutatók közötti együttműködés, időtartalma 2008-2011.
Az OpenAIRE (Open Access Infrastructure for Research in Europe) az európai országok összefogásában létrejött Open Access projekt. A projekt fő célja az Open Access program támogatása, amit az Európai Bizottság 2008 augusztusában indított. Ez a három éves ambiciózus kezdeményezés 27 európai országból 38 partner intézmény közreműködésével indult és a 7. keretprogram által finanszírozott projekt. A résztvevő kutatók vállalják, hogy a meghatározott kutatási témákban (Egészségügy, Energia, Információs és kommunikációs technológiák, Környezetvédelem, Társadalom-gazdaságtan és humán tudományok, Kutatási infrastruktúrák, Tudomány a társadalomban) publikációikat nyílt hozzáférésű intézményi repozitóriumokba töltik fel, és ehhez az OpenAIRE projekt biztosítja az alapfeltételeket és Helpdesk szolgáltatást, továbbá vállalja egy európai repozitóriumi hálózat e-infrastruktúrájának kiépítését.
A digitális írástudás szintjének emelésére több nyelvű tananyagot fejlesztett és szervezett képzéseket több mint 55 millió forintos pályázati forrásból a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára a Temesvári Tibiscus Egyetemmel közösen. A 2013. áprilisig tartó program során az elsősorban a határ menti, kevésbé fejlett, nagy munkanélküliséggel küzdő területekről érkező hallgatókat és résztvevőket vontak be a képzésbe, segítve ezzel elhelyezkedési esélyeiket.
Öt szekcióban összesen harminc előadó mutatta be tudományos munkájának eredményeit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának TDK Konferenciáján. A kutatási tevékenységek a társadalom- és egészségtudományt, valamint ezek határterületeit érintették.
Az autonóm járművek biztonságosabb használatát segítő, matematikai alapokon nyugvó forgalom-szimulációs modellt fejlesztettek ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának szakemberei. A különleges statisztikai módszerről szóló publikáció a nemzetközi PLos One folyóiratban jelent meg.
Antivirális hatású vegyületek létrehozásán dolgoznak a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának kutatói. A Gyógyszerészi Kémia Tanszék a Virológiai Nemzeti Laboratórium égisze alatt vesz részt a koronavírus ellen bevethető gyógyszerek kifejlesztésében.