A Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár stratégiájának fontos eleme a rohamosan változó felhasználói környezet állandó monitorozása. Ennek érdekében rendszeres igényfelméréseket végzünk a velünk szemben támasztott felhasználói elvárásokkal kapcsolatban.
Az évente végzett felhasználói elégedettségmérések legfontosabb célja - az elégedettség mértékének meghatározásán túl -, hogy segítségükkel azonosítsuk működésünk azon területeit, ahol szükségessé válhat a beavatkozás, a folyamatok módosítása, javítása, vagy esetleges megszüntetése. E vizsgálatok összhangban állnak a DEENK azon törekvésével is, hogy a PDCA a PDCA szemlélet jegyében rendszeresen felülvizsgálja és alakítsa folyamatait.
A méréshez strukturált felmérési módszert alkalmazunk, melynek során a felhasználók anonim, online kérdőívet töltenek ki. A felméréseket a MIT Primer kutatások csoportja végzi és koordinálja.
Őrzi helyét, továbbra is a legjobb 450 között szerepel a Debreceni Egyetem a neves londoni székhelyű rangsorkészítő legfrissebb élet- és orvostudományi tematikus listáján. A legjobb eredményt idén is az agártudomány területén érte el, ahol globálisan a top 250 intézmény között van.
A trianoni békeszerződés az a téma, amelyről még mindig lehet újat mondani, írni. Miként épült fel Debrecen egyik legszebb épülete, a Megyeháza, és mi lehet a titka a DEAC jégkorong csapatának. Egyebek mellett ezekről lehet olvasni az egyetemi újság friss számában.
Öt szekcióban összesen harminc előadó mutatta be tudományos munkájának eredményeit a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának TDK Konferenciáján. A kutatási tevékenységek a társadalom- és egészségtudományt, valamint ezek határterületeit érintették.